Hoppa till innehåll Hoppa till meny Hoppa till meny
Karlskoga kommun

Karlskoga kulturskola

Kontakt

Det är vi som jobbar på Kulturskolan!

Elin Ahlström (AHE)
Sång
070-3492924
elin.ahlstrom@karlskoga.se

Fredrik Andersson (ADFK)
Tuba, trombon, baryton, musik i grundskola.
070-416 28 24
fredrik.a.andersson@karlskoga.se

Sanna Andersson (ADS)
Bild & Form
070-416 18 16
sanna.andersson@karlskoga.se

Liselotte Bebedikz (BZLE)
Valthorn
070-404 99 65
liselotte.benedikz@karlskoga.se 

Daniel Boman (BMD)
Akustisk gitarr, elgitarr
070-416 25 05
daniel.boman@karlskoga.se

Gianni Bonafedi
Musik i grundskola

 

Inga-Lill Brogeland Morfeldt (BTI)
Sång, piano, kör
070-203 92 66
ingalill.brogelandmorfeldt@karlskoga.se

Peter Carell (CLP)
Fiol, altfiol
070-416 25 34
peter.carell@karlskoga.se

Sara Duvéng (DGS)
Dans, webbredaktör
073-532 03 88
sara.duveng@karlskoga.se

Eva Dällerud (DDE)
Teater
070-432 92 89
eva.dallerud@karlskoga.se

Anna Ek (EKAN)
Kontrabas
073 511 81 72
anna.ek@karlskoga.se

Magnus Ek (EKMG)
Trumpet
070-416 11 65
magnus.ek@karlskoga.se

Jonas Folker (FOJ)
Musik i grundskola, saxofon, piano
070-416 26 20
jonas.folker@karlskoga.se

Tania Frid

Tania Frid (FDTA)
El Sistema
073-778 39 13
tania.frid@karlskoga.se

Tobias Frisk (FKT)
Musik i grundskola
070-620 85 31
tobias.frisk@karlskoga.se

Anna Grundström (GMAA)
Musik i grundskolan

anna.grundstrom@karlskoga.se

Johanna Gyllström (GMJA)
Musik i grundskola, musiklek, tvärflöjt
070-821 86 35
johanna.gyllstrom@karlskoga.se

Nils Erik Hagström (HMNK)
Klarinett, fagott, oboe, tvärflöjt
073-063 93 87
nilserik.hagstrom@karlskoga.se

Maria Jerndin
Scenograf
070-618 87 50
maria.jerndin@karlskoga.se

Carina Kahl (KLC)
El Sistema, småbarnsverksamhet
073-805 69 94
carina.kahl@karlskoga.se

Helen Kahlin (KHH)
Kulturskolesamordnare
0586-611 59
helen.kahlin@karlskoga.se

Anelija Karahodzic (KCA)
Dans, producent
070-416 27 90
anelija.karahodzic@karlskoga.se

Susanna Karlsson (KOSA)
Bild & Form, Kulturkul
070-416 27 55
susanna.b.karlsson@karlskoga.se

Ladislav Krakowsky (KYLV)
Fiol
070-637 84 03

Peter Krantz (KZP)
Teater
070-416 15 56
peter.krantz@karlskoga.se

Sofia Kristoffersson (KFSA)
Dans
070-416 25 90
sofia.kristoffersson@karlskoga.se

Ingrid Langaard (LDID)
Sång, El Sistema, småbarnsverksamhet
ingrid.langaard@arlskoga.se

 

Christer Larsson
Vaktmästare
0586-611 96
kjellchrister.larsson@karlskoga.se

Molly Lindqvist Venuti
Dans

Jennifer Ljusterås (LSJ)
kostymör
070-416 25 56
jennifer.ljusteras@karlskoga.se

Jimmy Lundin (LUY)
Elgitarr, akustisk gitarr
070-416 28 21
jimmy.lundin@karlskoga.se

Anneli Lyckeborn (LNAI)
Vårat gäng
0589-611 95 (expedition)

Pelle Mellberg (MGPE)
Elbas, särgymnasiet
070-452 52 67
par.mellberg@karlskoga.se

Åke Noréen
Musik i grundskola
070-284 81 00
ake.noreen@karlskoga.se

Nathalie Petri
Dans

Torbjörn Rapp (RPT)
Cello
070-323 28 64
torbjorn.rapp@karlskoga.se

Per Sjöberg (SGP)
Kulturchef
0586-612 78
per.sjoberg@karlskoga.se

Rasmus Szemenkar
Musik i grundskola, slagverk
070-416 11 55
rasmus.szemenkar@karlskoga.se

Leena Sääkinen
Städpersonal


Eva Thorsell Hansson (TNE)
Dans, folkmusik, barnkultursamordnare
070-416 26 66
eva.thorsellhansson@karlskoga.se

Peter Tikkanen
Regional utvecklingsledare för kulturskolesamverkan i Örebro län
0586-614 72
peter.tikkanen@karlskoga.se

Charlotta Tjeder (TJC)
Altfiol, fiol
070-609 93 68
charlotta.tjeder@karlskoga.se

Bella Vekhamäki
Teater
070-2530712
bella-v@live.se

Emma Vogel (PEEA)
Blockflöjt, El Sistema
070-416 11 66
emma.vogel@karlskoga.se

Emma Wahlström (VMEA)
Valthorn, brasskidz
076-764 27 47
emma.wahlstrom@karlskoga.se

Uppdaterad 2018-09-07
Kontakt

Kulturskolans expedition
kulturskolan@karlskoga.se
0586-611 95

måndag, tisdag, torsdag, fredag
kl 08.30-12.00

onsdag
kl 08.30-10.00 & kl 15.00-16.30

Kommunväxel

0586-610 00

Besöksadress
Pärlgatan 7 (Flygel)
Pärlgatan 9 (Flygel)
Pärlgatan 12 (Huvudbyggnad)

Kulturchef
Per Sjöberg
per.sjoberg@karlskoga.se
0586-612 78

Följ Kulturskolan på Facebook.
Följ Kulturskolans YouTubekanal.
Följ Kulturskolan på Instagram.
Relaterat