Karlskoga kommun

Besök oss
Katrinedalsgatan 4
Karlskoga

Våra öppettider (ordinarie):
Måndag - fredag 07.30 - 17.00

Servicecenter - din väg in i kommunen
0586-610 00
0586-622 00 - automatisk växel, säg namnet på den du söker så kopplas du automatiskt.
kommun@karlskoga.se

Fler kontaktuppgifter

Personal 

VIk. biträdande rektor

Anne Sundström

0586-612 58

anne.sundstrom@karlskoga.se

Skolassistent

Ann Mari Gullbrand

0586-617 40

annmari.gullbrand@karlskoga.se

Skolsköterska

Lena Björndahl

0586-612 22

lena,bjorndahl@karlskoga.se

Avdelning A

Regnbågens fritidshem

Telefon 0586 - 610 45

Namn

Titel

Kontakt

Helene Avander

Förskollärare

helen.avander@edu.karlskoga.se

Kerstin Forsman

Förskollärare

kerstin.forsman@karlskoga.se

Leena Edlund

Förskollärare

leena.edlund@edu.karlskoga.se

Avdelning B

Regnbågens fritidshem

Telefon 0586 - 610 42

Namn

Titel

Kontakt

Ann-Katrin Wiström-Lööw

Förskollärare

annchristine.wistromloow@edu.karlskoga.se

Annsofi Strömberg- Petersen

Förskollärare

annsofi.strombergpetersen@edu.karlskoga.se

Maria Pettersson

Förskollärare

maria.e.pettersson@edu.karlskoga.se

Avdelning C och Klass 1 C

Solstrålens fritidshem

Telefon 0586 - 615 40

Namn

Titel

Kontakt

Annika Edhall

Förskollärare

annika.edhall@edu.karlskoga.se

Carina Johansson

Fritidspedagog

carina.johansson@edu.karlskoga.se

Liselotte Björnfoth

Förskollärare

liselotte.bjornfoth@karlskoga.se

Linda Karlsson

Lärare

linda.karlsson@edu.karlskoga.se

Amie Berger

Lärare

annemarie.berger@edu.karlskoga.se

 

Uppdaterad 2017-04-18 av Gunilla Östman