Karlskoga kommun

Besök oss
Katrinedalsgatan 4
Karlskoga

Våra öppettider (ordinarie):
Måndag - fredag 07.30 - 17.00

Servicecenter - din väg in i kommunen
0586-610 00
0586-622 00 - automatisk växel, säg namnet på den du söker så kopplas du automatiskt.
kommun@karlskoga.se

Fler kontaktuppgifter

Stacken A och Stacken B

Fritidshemmet Stacken är fritidshem för Sandviksskolans förskoleklass. Det är samma pedagoger som arbetar i förskoleklassverksamheten på förmiddagarna som sedan arbetar på fritidstid.

Stacken ligger i den låga byggnaden till vänster om den stora skolbyggnaden, huset som ligger med gaveln ut mot Stackfallsvägen. Ingången är den första dörren från parkeringen sett.

Stacken A

Telefon 0586-610 70

Namn

Titel

Kontakt

Birgitta Rauhala

Förskollärare

birgitta.rauhala@edu.karlskoga.se

Marie-Louise Jansson

Barnskötare

marielouise.jansson@karlskoga.se

Jeanette Pettersson

Förskollärare

jeanette.pettersson@edu.karlskoga.se

Lena Korneklint Johansson

Förskollärare

lena.korneklintjohansson@edu.karlskoga.se

Stacken B

Telefon 0586-611 86

Namn

Titel

E-post

Emelie Persson

Fritidsledare

emelie.persson@karlskoga.se

Lena Blom

Förskollärare

lena.blom@edu.karlskoga.se

Marianne Tegnelund

Barnskötare

marianne.tegnelund@karlskoga.se

Michaela Atterstig

Förskollärare

michaela.atterstig@karlskoga.se

Uppdaterad 2017-02-16 av Sara Malmborg Norberg