Hoppa till innehåll Hoppa till meny Hoppa till meny
Karlskoga kommun

Besök oss
Katrinedalsgatan 4
Karlskoga

Våra öppettider (ordinarie):
Måndag - fredag 07.30 - 17.00

Servicecenter - din väg in i kommunen
0586-610 00
0586-622 00 - automatisk växel, säg namnet på den du söker så kopplas du automatiskt.
kommun@karlskoga.se

Fler kontaktuppgifter

Kontakt Skrantaskolan

Rektor

Peter Svensson

0586-613 57

peter.svensson@karlskoga.se

 

Biträdande rektor

Marianne Sundström Undén

0586-613 80

marianne.sundstromunden@edu.karlskoga.se

 

Specialpedagog

Anna Charlotta Tegmyr

0586-61387

annacharlotta.tegmyr@edu.karlskoga.se

 

Rektor modersmålsavdelningen

Eva Skogum

0586-610 08

eva.skogum@edu.karlskoga.se

Skolassistenter

Annie Nilsson

0586-615 30

annie.nilsson@karlskoga.se

 

Maria Lunde

0586-615 30

maria.lunde@karlskoga.se

 

Anne Åström

0586 -615 31

anne.astrom@karlskoga.se

Skolsköterska

Maria Holm

0586-615 33

maria.holm@karlskoga.se

Kurator

Anneli Karlsson-Thell

0586-61705

annelie.karlssonthell@karlskoga.se

Studie- och yrkesvägledare

Annika Kihl

0586-613 16

annika.kihl@edu.karlskoga.se

Uppdaterad 2018-01-24