Stäng
Logotyp för Karlskoga kommun

Presskontakter

Karlskoga kommun vill underlätta för journalister att hitta information. Här hittar kommunens kontaktpersoner till media.

Tillförordnad kommundirektör

Namn: Christian Vestas

E-post: christian.vestas@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61470

Kommunstyrelsens ordförande

Namn: Tony Ring

E-post: tony.ring@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61580

PR- och marknadschef

Namn: Anna Posth

E-post: anna.posth@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61254

Förvaltningschefer

Samhälle- och serviceförvaltningen (tidigare folkhälsoförvaltningen och samhällsbyggnadsförvaltningen)

Namn: Ulrika Lundgren

E-post: ulrika.lundgren@karlskoga.se

Kultur- och fritidsförvaltningen

Namn: Magnus Ahlberg

E-post: magnus.ahlberg@karlskoga.se

Skolförvaltningen

Namn: Carina Hagström-Bergh

E-post: carina.hagstrombergh@karlskoga.se

Socialförvaltningen

Namn: Helen Willyams

E-post: helen.willyams@karlskoga.se

Tillväxt- och tillsynsförvaltningen

Namn: Anna Amzoll

E-post: anna.amzoll@karlskoga.se

Fler kontakter

Självklart kan du under kontorstid alltid kontakta våra anställda och chefer via Servicecenter.

Vill du prata med någon av våra politiker kan du enkelt hitta dem i vårt förtroendemannaregister Troman.

Hjälpte informationen på denna sida dig?